У НАУ відбувся Форум з питань розвитку і застосування БПЛА/БПС – UAV-HUB-2018

12-13 жовтня 2018 року у НАУХАБі Національного авіаційного університету відбувся Форум з питань розвитку і застосування БПЛА/БПС – UAV-HUB-2018: TRENDS, APPLICATION, REGULATION. Форум мав на меті започаткувати майданчик для спілкування міжнародних та вітчизняних фахівців щодо трендів і перспектив розвитку БПЛА, новинок у розробках і застосуванні БПЛА, дотичних регуляторних питань тощо.

Організаторами форуму виступили Консорціум проекту Н2020 РАДІАН, VIII Всесвітній конгрес «Авіація у XXI столітті» – «Безпека в авіації та космічні технології», Проектний офіс НАУ, Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених НАУ

Сайт форуму: http://uavhub.nau.edu.ua/

Темами форуму стали:

• Європейські тренди і перспективи розвитку БПЛА.
  • Застосування БПЛА в різних сферах економіки.
  • Законодавче регулювання використання БПЛА.

До участі у Форумі були запрошені: розробники, виробники, користувачі, постачальники БПЛА, регулятори у сфері БПЛА, науковці, студенти.

Мови форуму – українська та англійська (із синхронним перекладом)

Захід відкрили співорганізатори та представники НАУ: Ксенія Семенова – керівник простору неформальної освіти NAUHUB, Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених НАУ та Олег Бондаренко – начальник відділу управління інноваційними проектами освіти НАУ.

Перший день форуму був наповнений доповідями провідних міжнародних та українських експертів

Герхард Паулі. Координатор RADIAN, senior scientist

Герхард Паулі

Клод Трибут, Голова стратегічного комітету RPAS / UAV Французького кластеру аерокосмічної конкурентоспроможності ASTech Paris.

Клод Трибут

Габріелла Гіганте, керівник інтегрованої лабораторії верифікації та перевірки програмного забезпечення в CIRA (що належить до Safety and Security Unit), Італійський центр аерокосмічних досліджень.

Габріелла Гіганте

Тал Катран, міжнародний експерт з побудови інноваційних екосистем.

Тал Катран

Дебора Феірлемб, Заступник директора UkraineInvest – Фінансування інноваційних ідей в Україні

Дебора Феірлемб

Блок українських спікерів:

Вадим Остапенко

Дмитро Сурду
Михайло Матійчик
Віктор Єрмак

В рамках форму відбулась панельна дискусія присвячена регулюванню БПС в Україні у якій взяли участь:

• Олександр Білчук, голова Державної авіаційної служби України
  • Крістіна Синявська, Юридична компанія “Міллер”
  • Андрій Гук, юридична фірма Ante
  • Іван Чайка, начальник відділу стартапу компанії “Suntri”
Панельна дискусія присвячена регулюванню БПС в Україні

У суботу 13 жовтня івент стартував з менторської сесії Тала Катрана, гуру з мотивації та розвитку екосистем стартапів.

Друга половина заходу була насичена доповідями українських підприємців, винахідників та стартаперів:

• Сервер Акімов, Smartdrones – Практика безпілотників у промисловому секторі
  • Андрій Макаренко, FlyTechnology – Формування та розвиток дислокації дронів в Україні
Спільне фото учасників та організаторів форуму
БПЛА