Кроки назустріч H2020 #1. Пошук конкурсу і тем

0 1 063

Всі проекти в Робочій програмі РП фінансуються на конкурсній основі. Як правило, конкурси проводяться один раз на рік, за деякими тематичними напрямками (наприклад, з інформаційних та комунікаційних технологій) – частіше.

Між датою оголошення конкурсу і днем його завершення проходить 2-4 місяці. Це той офіційний час, протягом якого необхідно сформувати консорціум, підготувати заявку і подати її на конкурс. Проте зазвичай ця робота починається задовго до оголошення конкурсу, а на період його проведення доводиться стадія активного написання заявки, узгодження позицій сторін щодо розподілу робіт та фінансування, шліфування та редагування проекту.

Крім того, існують так звані «триваючі» конкурси (розділ «Майбутні та новітні технології»), термін яких не обмежений кількома місяцями, а заявки можна подавати в будь-який час у міру їх готовності. У таких конкурсах зафіксовані кілька проміжних дат, після яких заявки, що надійшли до цього часу, надсилаються на експертизу.

Заявки в РП готуються в одну або в дві стадії. Одностадійна процедура передбачає, що на конкурс необхідно відразу заявити повноцінний проект. У двостадійному конкурсі спочатку готується та подається на конкурс короткий варіант. За результатами експертизи автори кращих коротких заявок запрошуються до написання повноцінного проекту, на що дається ще кілька місяців. В рамках одного і того ж конкурсу заявки за однією темою можуть подаватися по одностадійній схемі, а за іншими – по двостадийній. Інформація про те, яка саме процедура повинна використовуватися заявником, міститься в описі конкурсу – документі, який називається «Робоча програма».

У «Горизонті 2020» існують два основних способи організації конкурсів:

  • тематика не обмежена (цей спосіб використовує при проведенні своїх конкурсів Європейська наукова рада; таким же чином організовані конкурси за програмою Марії Склодовської-Кюрі та конкурси з підтримки МСП);
  • тематика задана (всі конкурси по розділу «Лідерство у промисловості» і «Суспільні виклики»). У цьому випадку, оголошуючи конкурс, Європейська комісія фактично виставляє для вирішення перелік проблем. Опис кожної з них містить суть проблеми, бажаний результат і його вплив на економіку, соціальну сферу чи іншу область, якої торкається проблема, а також приблизний обсяг фінансування проектів. Максимально точна відповідність заявки опису проблеми є однією з основних передумов успіху проекту.

Як знайти конкурс та тему?

Існує два варіанти пошуку конкурсу і теми. Інформація про діючі та майбутні конкурси знаходиться на Порталі учасника (Participants Portal) у розділі Можливості фінансування (Funding Opportunities), http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/home.html

Для незареєстрованих користувачів сайту відкриваються можливості:

  • пошук фінансування;
  • керівні правила щодо фінансування і правові документи;
  • переглянути, якщо організація вже зареєстрована.

Зареєстровані користувачі можуть отримати наступні можливості:

  • послуги підтримки (НКП), відповіді на питання;
  • направити заявку;
  • підписати грант;
  • управляти вашим проект протягом усього циклу.

1-й спосіб вибору теми

  1. Зайти на портал учасника. Вибрати розділ «Можливості фінансування (Funding Opportunities)»
  2. Вибрати програму «Горизонт 2020»
  3. Вибирати конкурс за тематичним напрямом

Отже, ви знайшли конкурс, який, на перший погляд, вас зацікавив. Конкурс включає в себе безліч тем, і ваше завдання – знайти «свою».

Наступний крок – це уважне ознайомлення з правилами участі та документами, що допомагають підготувати заявку.

2-й спосіб вибору теми

Повертаємось до пунктів а. та b., зазначених у 1-му варіанті вибору теми. Вибираємо поле
«Пошук тем». Отримуємо загальну кількість тем, яка є на порталі. Позначаємо програму «Горизонт
2020» і статус «Майбутній», «Відкритий» та «Дата завершення».

Ми можемо перглянути теми, і вибрати ту, яка нас цікавить. Або пишемо у пошукове поле ключове слово за вашою науковою тематикою і задаємо пошук.

І в тому і в іншому випадку вам пропонується ознайомитися з програмою відповідного конкурсу. Цей документ називається «Робоча програма» (Work Programme).

Ознайомитися з робочими програмами можна на сайті (Horizon 2020 programme):
http://ec.europa.eu/programmes/horizon2020

Ще допомога

Source «Горизонт 2020» Рекомендації для нових учасників програми

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Написати нам

[recaptcha]

×


×


 

×
Долучись та пошир власну інформацію на сайті www.prof.nau.edu.ua

Якщо Ви бажаєте долучити свою інформацію на сайт проектного офісу НАУ, зробити це дуже просто. За допомогою Доданих форм, Ви можете долучити власну інформацію з чотирьох напрямків:

Форми складаються з декількох розділів, кожен з яких має мінімально обов’язкові та довільні поля для внесення даних. Після Заповнення обраної форми та мінімальної модерації з боку команди NAUPROF Ваша інформація буде оприлюднена у вигляді допису на відповідній сторінці сайту.

Просто оберіть бажану форму серед  запропонованих

Teams

Teammate

Concluded

Portfolio

×
Сheck
×