Основи роботи з Трело. 6 Пошук

Фільтрація проти Пошуку

Йдеться про різницю між фільтруванням карток на дошці та їхнім пошуком по всьому доступному простору.

Trello for Web (тобто те, що працює під бравзером на операційній системі десктоп комп’ютера) дає можливість пошуку карток у всіх дошках користувача. Водночас фільтрування відбувається на окремій дошці так, щоб зосередитися на конкретних мітках, учасниках, призначених картках, датах і ключових словах.

Якщо ви використовуєте Trello через iOS або Android додатки, натискання збільшувального скла буде фільтрувати будь-яку поточну дошку, на якій ви знаходитесь. Для пошуку карток у всіх дошках на Android, натисніть на збільшувальне скло, перебуваючи на головній сторінці. В даний час не існує способу знайти відразу всі дошки Trello на iOS.

Фільтрація буде показувати картки на своїй поточній дощці. Пошук видасть нове вікно з результатами.

Обидва інструменти і фільтрація, і пошук дозволять вам знайти картки, призначені конкретному учаснику, мітки.

Але лише пошук надасть результат по декількох дошках.

Фільтрація дозволить шукати по частині слова в назві картки – «фін», «2016» або навіть «_» зрештою надасть картку, назва якої містить «фінанси_2016».

Обидва варіанти запускаються від сполученням клавіш. Натисніть «f», щоб фільтрувати дошку, або «/», щоб фокусувати вікно пошуку. Натисніть «q» для фільтрації карток, призначених вам, і «x», щоб очистити фільтр.

Фільтрація працює на дошках, де ви не є учасником.

Пошук має більше можливостей, ніж фільтрація – завдяки спеціальним операторам ви можете шукати картки на базі того, коли вони були створені, чи архівні вони, у чеклісті або коментарях, або у певному списку.

Фільтрація буде фільтрувати назви карток по декількох словах – тобто, якщо ви задали фільтр як «травень 2016 фінансовий план», то ви отримаєте картки, що містять будь-яке слово з цього переліку: «травень», «2016», «Фінансовий», або «план».

Пошук краще, коли йдеться про пошук конкретних карток – результатом будуть лише картки з усіма зазначеними ключовими словами.

Обидва інструменти – і фільтрація і пошук дуже корисні для управління Trello, тому спробуйте їх обидва! З набуттям досвіду ви будете знати, що є правильним інструментом у кожній конкретній ситуації.

Пошукове віконце (вгорі ліворуч) надзвичайно потужний пошуковий інструмент. Тож обов’язково користайтесь ним, попередньо ознайомившись з правилами його застосування з посилання Дізнайтесь більше… в спадному вікні пошуку.

Оператори пошуку дозволяють вам шукати певні картки і створювати глибоко спеціалізовані списки. Trello пропонуватиме оператори в міру того, як ви друкуєте, але має сенс запам’ятати повний список. До оператору можна додати «-», щоб зробити пошук, що виключає. Наприклад, -has:members знайде картки, які не задано жодному учасникові.

@ім’я Повертає картки, задані учасникові. Якщо ви почнете вводити @, Trello пропонуватиме учасників. member: спрацює теж. @me поверне тільки ваші картки.
#мітка Повертає помічені картки. label: також працює.
board:id Повертає картки з певної дошки. Якщо ви почнете вводити board:, Trello пропонуватиме вам дошки. Ви також можете шукати за назвою дошки, наприклад, уведіть «board:Trello», щоб шукати тільки картки зі словом Trello в назві дошки.
list:name Повертає картки всередині списку з назвою «name». Або все, що ви хочете вписати замість «name».
has:attachments Повертає картки з вкладеннями. has:description, has:cover, has:members, та has:stickers також працюють очікуваним чином.
due:day Повертає картки до виконання в наступні 24 години. due:week, due:month, та due:overdue також працюватимуть очікуваним чином. Ви можете шукати в певному проміжку днів. Наприклад, due:14 поверне картки до виконання протягом наступних 14 днів.
created:day Повертає картки, створені протягом останніх 24 годин. created:week та created:month також працюватимуть очікуваним чином. Ви можете шукати в певному проміжку днів. Наприклад, created:14 поверне картки, створені в останні 14 днів.
edited:day Повертає картки, змінені протягом останніх 24 годин. edited:week та edited:month також працюватимуть очікуваним чином. Ви можете шукати в певному проміжку днів. Наприклад, edited:21 поверне картки, змінені в останній 21 день.
description:, checklist:, comment: та name: Повертає картки, що містять текст у своєму описі, списках, коментарях або назві. Наприклад, comment:«ВИПРАВ ЦЕ» поверне картки з фразою «ВИПРАВ ЦЕ» в коментарях.
is:open та is:archived Повертає картки, які або відкриті або заархівовані. Trello повертає обидва типи за замовчуванням.
is:starred Включити тільки картки на важливих дошках.

Відео урок