9 навичок, які потрібно розвивати кожному

Нестабільність – це нова стабільність. І чим швидше ми це приймемо, тим успішнішими будемо.

0 2 323

Стабільність веде до нестабільності. Чим стабільнішими стають речі і чим довше вони перебувають у цьому стані, тим нестабільнішими вони стануть тоді, коли настане криза.

Хайман Мінські Американський економіст

Зміни, на які раніше потрібні були століття, сьогодні відбуваються протягом десяти років. А в наступні 20-30 років для них достатньо буде декількох днів чи місяців.

Майбутнє вже настало, воно невідворотно — хочемо ми того чи ні, приймаємо чи ні. Роботи вже серед нас, і вони виконують значну частину нашої роботи. Наше завдання — думати і працювати так, аби вони й далі залежали від нас, а не навпаки.

Які головні якості знадобляться людині, аби бути успішною в найближчому майбутньому:

1. Learn at the moment.

Вчи те, що тобі необхідно саме зараз.

Навіщо вивчати якийсь предмет чи теорії, якщо немає жодної впевненості в тому, що вони знадобляться завтра? Робота дуже скоро перестане бути місцем, куди ви приходите і де залишаєтесь протягом багатьох років. Натомість вона стане місцем, де ви отримуєте задачу, виконуєте її і переходите до наступної.

Це позбавляє можливості системної роботи протягом багатьох років в одній компанії, але дає широкі можливості для того, щоб використовувати свої найліпші, найсильніші знання там, де вони потрібні. Роботодавець, в свою чергу, збирає проектні команди на ті задачі, які в нього є сьогодні або будуть завтра.

У Facebook, зокрема, кожного тижня набирають команду людей на конкретну задачу. На умовах постійного працевлаштування в Facebook працює лише 30% людей. Решта — контрактери. Це люди, які приходять на певний період (від одного місяця до кількох років), в залежності від того, наскільки складний проект виконують.

Не треба вивчати все, більше немає потреби ставати експертами у всьому, адже зміни відбуваються швидше, ніж ми встигаємо розібратися в тому чи іншому предметі. З кожним роком такі зміни будуть відбуватися все швидше. А це значить, що нам треба вибирати те, в чому ми хочемо розвиватися, що ми хочемо знати, і працювати саме з цим предметом, ставати в ньому експертами.

2. Personalization.

Наступні 30 років персоналізація буде однією з ключових тенденцій.

Інтелект в загальному розумінні відходить з першого на другий план. Основним стає ситуативний (соціальний) інтелект — здатність розуміти іншу людину, здатність чути, взаємодіяти, комунікувати. Це ті речі, які треба в собі розвивати, розкривати і чого треба навчатися протягом наступних років.

3. Interpretation.

Це здатність мозку бачити один і той самий предмет з різних боків, здатність розвивати в собі гнучкість мозку.

Зріст, вага, колір волосся, очей — все це відходить на другий план. На перший і головний план виходить внутрішня краса людини. А це означає, що перше, з чим нам треба працювати і про що думати — це здатність сприймати себе, пізнавати себе, розуміти себе. Хто ми, що нами рухає, які наші справжні цінності? Тобто шлях у майбутнє – це дорога до себе справжнього.

4. Accessibility.

Доступність.

Резюме відходять в історію. Варті лише ті наші знання, які потрібні конкретному роботодавцю для конкретного проекту чи задачі. Потрібно бути активними та чесними перед собою й іншими щодо того, в чому ви є спеціалістами, що вам подобається робити і чому ви хочете присвячувати свій час.

Зарплата як така в найближчі 20-30 років перестає бути грошима, які нам платять за нашу експертизу, яку ми витрачаємо протягом 8 робочих годин, виконуючи завдання роботодавця. Нам платитимуть  кошти за цінність, яку ми створюємо, витрачаючи свій час. Тобто цінність того продукту чи проекту, над яким ми працюємо. Це і буде обмін грошей роботодавця на наші вміння і наші навички.

5. Embodyment.

Настала дуже важлива ера чесності, щирості, цінностей і змістів.

Цього найбільше шукають і в цьому вбачають найголовніший навик або найголовнішу перевагу — як для роботодавця, так і для працівників.

Дедалі менше можна почути гучних лозунгів, і все більше запитують прямі незручні питання про те, в чому зміст проекту, над яким працює та чи інша компанія, що він означає для людства і т. д.?

6. Discoverability.

Здатність навчатися стає більш важливою, ніж знання як такі.

Критичне мислення і аналітичні здібності — це ті навички, які зараз дуже затребувані. Їх потребують, їх шукають, і вони будуть основними ще близько 20-30 років.

7. Інформаційна грамотність.

Питання адаптації в середовищі вже не стоїть, стоїть питання інтеграції.

Географічні кордони стираються дуже швидко, на перший план виходять кордони ком’юніті — спільнот людей, об’єднаних якимось завданням чи метою.

Здатність швидко інтегруватися в те чи інше середовище — культурологічно, мовно, релігійно — є важливою перевагою, якщо ми її надбаємо, якщо будемо над нею працювати.

8. Fixed vs Liquid.

Перетворення свідомості з фіксованої на гнучку.

В наступні 20-30 років перевагу матимуть ті люди, які знайдуть в собі можливість і сили перетворити свою свідомість з фіксованої на гнучку. Чим гнучкішими ми будемо до нової інформації, до нових знань, до погляду на себе нового, тим краще буде для нас і тим швидше ми інтегруємось в нову систему, нову реальність майбутнього.

Нестабільність – це нова стабільність. І чим швидше ми це приймемо, тим успішнішими будемо.

9. Art.

Креативність, здатність створювати змісти, продукти і сенси.

Це перевага, яка може привести вас у майбутньому до особистого успіху.

Хороша новина в тому, що найкращі часи вже настали: кожен з нас здатен на все. Єдине обмеження, яке може бути у нас, — це обмеження у нас в голові.

 

Колонка записана під час виступу Наталії Каді в рамках проекту Діалоги про майбутнє.

Ще інновини

Source nv.ua

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Написати нам

[recaptcha]

×


×


 

×
Долучись та пошир власну інформацію на сайті www.prof.nau.edu.ua

Якщо Ви бажаєте долучити свою інформацію на сайт проектного офісу НАУ, зробити це дуже просто. За допомогою Доданих форм, Ви можете долучити власну інформацію з чотирьох напрямків:

Форми складаються з декількох розділів, кожен з яких має мінімально обов’язкові та довільні поля для внесення даних. Після Заповнення обраної форми та мінімальної модерації з боку команди NAUPROF Ваша інформація буде оприлюднена у вигляді допису на відповідній сторінці сайту.

Просто оберіть бажану форму серед  запропонованих

Teams

Teammate

Concluded

Portfolio

×
Сheck
×