Project Hub на базі технології TW5 Farm

0 793

Ведення власного інформаційного ресурсу в мережі Інтернет у вигляді тривіального односторінкового сайту, блогу потребує роботи автора з технічним налаштуваннями та дизайном сайту. Відповідно до завдань та цілей може постати необхідність використовувати ресурс як середовище загальнодоступної вільної “онлайн-енциклопедії” ваших статей. Система Вікі пропонує самодостатню замкнену екосистему, коли всі дані і код зберігаються компактно. Це надає перевагу в тому, що вікі не потребує ресурсів ззовні, а всі завдання вирішуються всередині все, що потрібно автору зосередитись на публікації власної інформації та простих правилах розмітки тексту. TW5 Farm – це метод централізованої підтримки декількох вікі у мережі інтернет.

Концептуально технологія розкладається на такі фази:

  • Підготовка окремої вікі інструментами Tiddlywiki групою авторів на власних локальних комп’ютерах.
  • Під час створення змісту автори синхронізують фолдер вікі через хмарний Гугл Диск.
  • Для кожної вікі редактор попередньо створює репозитарій вікі на сервісі Github, з якого потім відбувається опублікування в інтернеті з допомогою сервісу Github Pages.

Чудовою властивістю технології TW5 Farm є функція автоматизованого збирання інформації про всі вікі, що включені до колекції, та представлення в окремій центральній вікі. Приклад такого центрального каталогу для колекції вікі під назвою *Project Hub* доступний за адресою https://protw.github.io/.

Для забезпечення цієї функції кожна вікі містить стандартизований тідлер $:/boa/logo (так в Tiddlywiki називають окремі статті), в якому міститься інформація, необхідна для представлення вікі назовні.

Ядром технології є скрипт tw_builder.m, написаний мовою програмування високого рівня Octave. Редактор запускає цей скрипт на своєму комп’ютері. Скрипт оновлює інформацію про вікі в репозитарії Github, оновлює інформацію про колекцію вікі, готує і проводить процес публікування в інтернеті.

Код скрипта, додаткові ресурси і опис технології у вигляді окремої вікі розташовані за адресою https://github.com/protw/twfarm. Вікі з описом технології оприлюднена за адресою https://protw.github.io/twfarm.

Для повноцінної роботи автор має вміти писати тексти у Tiddlywiki, а також встановити на своєму комп’ютері:

Редактору для запуску скрипта tw_builder.m додатково до вищезазначеного списку треба встановити на своєму комп’ютері Octave, а також бібліотеку функцій fangq/jsonlab для роботи з даними формату JSON та програмне забезпечення з контролю версій – git.

Проектний Офіс НАУ відкриває PROJHUB – середовище для швидкого та зручного публікування відкритих інформаційних матеріалів у форматі Вікі. Запрошуємо до оприлюднення власних матеріалів, науковців, викладачів, студентів та всіх зацікавлених авторів.

Ще інновини

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Написати нам

[recaptcha]

×


×


 

×
Долучись та пошир власну інформацію на сайті www.prof.nau.edu.ua

Якщо Ви бажаєте долучити свою інформацію на сайт проектного офісу НАУ, зробити це дуже просто. За допомогою Доданих форм, Ви можете долучити власну інформацію з чотирьох напрямків:

Форми складаються з декількох розділів, кожен з яких має мінімально обов’язкові та довільні поля для внесення даних. Після Заповнення обраної форми та мінімальної модерації з боку команди NAUPROF Ваша інформація буде оприлюднена у вигляді допису на відповідній сторінці сайту.

Просто оберіть бажану форму серед  запропонованих

Teams

Teammate

Concluded

Portfolio

×
Сheck
×