Україна та Чехія починають наукову співпрацю

0 802

Україна та Чехія планують оголосити 1 березня 2018 року конкурс спільних науково-дослідних проектів. Відповідний протокол було підписано за підсумком першого засідання Спільного українсько-чеського комітету з науково-технологічного співробітництва, що відбулося в Празі.

Сторони визначили, що фінансування досліджень буде за 7-ма пріоритетами:

  • Інформаційні технології;
  • Силова енергетика;
  • Екологія та використання природних ресурсів;
  • Біотехнології, нові терапевтичні методи профілактики захворювань;
  • Нові речовини та матеріали;
  • Сучасне машинобудування;
  • Суспільні науки та мистецтво.

«Розширення міжнародної наукової співпраці є дуже важливим для нас, адже наукова сфера є глобалізованою і якісні наукові дослідження проводяться у великих інтернаціональних командах. Тому сьогодні МОН, окрім імплементації асоційованої участі України у Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» та компліментарній Програмі наукових досліджень та навчання «Євратом», також розширює білатеральне науково-технічне співробітництво з різними країнами світу. Так, цього року кількість проектів, які виконуються закладами вищої освіти і науковими установами у межах білатеральної співпраці, зросла вдвічі, а обсяг їх фінансування – у 3,5 рази. Реалізація спільних двосторонніх та багатосторонніх наукових проектів дає українським вченим більше можливостей впроваджувати свої ідеї, отримувати фінансування і вдосконалювати результати свої досліджень за рахунок участі у великих міжнародних консорціумах», – зазначила очільник української делегації, начальник відділу міжнародного науково-технічного співробітництва МОН Стелла Шаповал.

Представники Міністерства освіти і науки України розповіли чеським колегам про реформування наукової та інноваційної сфери в Україні, а також про наукову співпрацю з іншими країнами, міжнародними організаціями тощо. Зокрема, станом на кінець 2017 року, в Рамковій програмі ЄС «Горизонт 2020» українські та чеські інституції у консорціумах спільно виконують 32 проекти.

Натомість представники Міністерства освіти, молоді і спорту Чеської Республіки представили свою Дорожню карту розвитку інфраструктури досліджень та інновацій на 2016-2022 роки і окреслили програми, до яких можуть долучатися науковці з України.

Також у межах візиту українська делегація відвідала Інститут фізики плазми Чеської академії наук, який співпрацює з низкою українських наукових установ.

Довідково: Створення Спільного українсько-чеського комітету з науково-технологічного співробітництва передбачено Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чеської Республіки про науково-технологічне співробітництво, яку ратифіковано ВРУ у травні 2017 року. Друге засідання Комітету планується у м. Києві наприкінці 2018 року.

Ще інновини

Source mon.gov.ua

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Написати нам

[recaptcha]

×


×


 

×
Долучись та пошир власну інформацію на сайті www.prof.nau.edu.ua

Якщо Ви бажаєте долучити свою інформацію на сайт проектного офісу НАУ, зробити це дуже просто. За допомогою Доданих форм, Ви можете долучити власну інформацію з чотирьох напрямків:

Форми складаються з декількох розділів, кожен з яких має мінімально обов’язкові та довільні поля для внесення даних. Після Заповнення обраної форми та мінімальної модерації з боку команди NAUPROF Ваша інформація буде оприлюднена у вигляді допису на відповідній сторінці сайту.

Просто оберіть бажану форму серед  запропонованих

Teams

Teammate

Concluded

Portfolio

×
Сheck
×