Китай та Європа прагнуть побудувати людський форпост на Місяці

Представники китайських та європейських космічних агентств обговорили співпрацю на місячній базі та інші можливі спільні зусилля, повідомляють представники прес-служби та ЗМІ.

Цю співпрацю вперше продемонстрував Тіан Юлонг (Tian Yulong), генеральний секретар космічного агентства Китаю, який розповів китайським державним ЗМІ про переговори. Пал Хвістендал (Pal Hvistendahl), прес-секретар Європейського космічного агентства, підтвердив обговорення.

“У китайців вже існує дуже амбіційна Місячна програма”, – сказав пан Хвістендал. “Космос змінився з часу космічної генерації шістдесятників. Ми визнаємо, що для вивчення космосу в мирних цілях ми потребуємо міжнародне співробітництво”.

Йоганн-Дітріх Вернер, генеральний директор ESA, описав запропоноване “Місячне Село” як потенційний міжнародний стартовий майданчик для майбутніх місій на Марс та шанс розвинути космічний туризм або навіть видобування копалин на Місяці.

Китай пристав порівняно пізно до космічних подорожей, але з моменту свого першого пілотованого космічного польоту в 2003 році збільшив свою програму, більш ніж через 42 роки після того, як радянський космонавт став першим, хто досяг орбіти.

Минулого тижня Національна космічна адміністрація Китаю запустила безпілотний космічний корабель для виконання місії зі стикування до незайманої космічної станції. Також вона планує запустити місію зі збору зразків з Місяця до кінця цього року та провести першу місію на дальню сторону Місяця, щоб повернути наступного року мінеральні зразки.

ESA сподівається провести аналіз зразків, що отримані китайською місією цього року, відома під назвою Chang’e 5, а також провести європейський запуск на китайську космічну станцію в майбутньому, – сказав пан Хвістендал. Жодне із завдань досі ще не завершене.

Свого часу Китай був виключений з Міжнародної космічної станції, головним чином через законодавство США, що забороняло таку співпрацю, та стурбованість через міцні військові зв’язки Китайської космічної програми.

КосмосНовинаСвіт