5 книг, які рекомендує прочитати Ілон Маск

0 1 666

Ілон Маск став одним з найбільш амбітних і успішних лідерів в світі, оскільки створює інструменти та технології майбутнього. Своє перше статок він заробив, створивши компанію, яка пізніше перетворилася в PayPal. Зараз його компанія Tesla Motors очолює революцію на ринку автомобілебудування. Компанія SpaceX – розробляє найпередовіші космічні технології і планує в недалекому майбутньому почати колонізацію Марса.

Але Маск домігся всього цього не без допомоги. Коли його запитали, як він навчився будує ракети, він відповів просто: « Читав книги ». Маск, дійсно, відомий як завзятий книголюб. Кожен день він намагається приділяти читанню, як мінімум, 30 хвилин. У його бібліотеці художня фантастика сусідить з науково-популярною літературою. Ось п’ять книг, які, на думку Маска, можуть дати вам краще уявлення про навколишній світ і про майбутнє людства.


«Конструкції, або чому не ламаються речі», Джеймс Гордон

( “Structures: Or Why Things Do not Fall Down”, JE Gordon)

Книгу професора Джеймса Гордона можна помилково прийняти за підручник з опору матеріалів. В общем-то, вона і в магазинах продається у відповідній категорії. Але не варто приймати її за сухою і нудний академічний текст. Перед нами – науково-популярний трактат, написаний простою і живою мовою. Книга буде цікава навіть людям, зовсім не знайомим з наукою про опір матеріалів. За словами Ілона Маска, трактат дає людині базове розуміння принципів інженерії та структурного дизайну. Завдяки цій книзі ви навряд чи побудуєте космічний корабель, але почнете краще розуміти навколишній світ.


“Штучний інтелект. Етапи. Загрози. Стратегії », Нік Бострем

( “Superintelligence: Paths, Dangers, Strategies”, Nick Bostrom)

Ілон Маск вірить в те, що технології зроблять людину більш могутнім, ніж будь-коли раніше. Але також Маск визнає і потенційну загрозу, що виходить від деяких технологій. Наприклад, він неодноразово висловлював побоювання щодо штучного інтелекту. Маск навіть став співзасновником некомерційної організації OpenAI. Організація покликана стежити за тим, щоб розробки в сфері ІІ були етичними, безпечними і не виходили за рамки розумного.

«Штучний інтелект» професора Ніка Бострома – один з кращих науково-популярних трактатів про технології ШІ. У книзі найскладніші наукові питання про майбутнє людства і штучного інтелекту описані доступною мовою. Якщо ви чули про цю технологію, але не цілком розумієте, що вона з себе представляє, книга допоможе вам у всьому розібратися.


«Останній винахід людства. Штучний інтелект і кінець ери Homo sapiens », Джеймс Баррат

( “Our Final Invention”, James Barrat)

«Останній винахід людства» – ще одна книга про штучний інтелект, яку Маск визнав стоїть. Джеймс Баррат фокусується на позитивних аспектах і на потенційних катастрофічних сценаріїв, винуватцем яких може стати ІІ. Письменник передбачає, що машини, перевершивши людей інтелектом, можуть покласти край ері людства.


«Життя 3.0: бути людиною в епоху штучного інтелекту», Макс Тегмарк

( “Life 3.0: Being Human in the the Age of Artificial Intelligence”, Max Tegmark)

Не всі настільки песимістичні щодо штучного інтелекту, як Джеймс Баррат. Професор Массачусетського технологічного інституту Макс Тегмарк фокусується на позитивних аспектах штучного інтелекту. Він називає цю технологію «життям 3.0».


« … Життя версії 1.0 зародилася близько 4 мільярдів років тому, життя версії 2.0 (люди) – близько ста тисяч років тому, а Життя 3.0, на думку багатьох вчених, може з’явитися в найближче сторіччя – а, можливо, і на нашому століття – завдяки успіхам в області розвитку штучного інтелекту », – пише він.

«Від нуля до одиниці. Як створити стартап, який змінить майбутнє », Пітер Тіль і Блейк Мастерс

( “Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future”, Peter Thiel and Blake Masters)

Запаморочливі успіхи деяких проектів Кремнієвої долини спровокували закономірний інтерес до культури стартапів в цілому. Хоча Ілон Маск вже давно заправляє гігантськими компаніями, дух стартаперства йому не чужий. Адже і він свою діяльність починав з невеликої платіжної системи. Пізніше цей стартап злився з ще однією компанією, створеною автором даної книги Пітером Тилем. Так народилася знаменита на весь світ платіжна система PayPal. Все це зробило Ілона Маска і Пітера Тіля мільйонерами.

Роки по тому Маск високо оцінив книгу свого старого знайомого. « Пітер Тіль створив багато вражаючих компаній, і” Від нуля до одиниці “розповідає як », – говорить він.

Ще інновини

Source igate.com.ua

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Написати нам

[recaptcha]

×


×


 

×
Долучись та пошир власну інформацію на сайті www.prof.nau.edu.ua

Якщо Ви бажаєте долучити свою інформацію на сайт проектного офісу НАУ, зробити це дуже просто. За допомогою Доданих форм, Ви можете долучити власну інформацію з чотирьох напрямків:

Форми складаються з декількох розділів, кожен з яких має мінімально обов’язкові та довільні поля для внесення даних. Після Заповнення обраної форми та мінімальної модерації з боку команди NAUPROF Ваша інформація буде оприлюднена у вигляді допису на відповідній сторінці сайту.

Просто оберіть бажану форму серед  запропонованих

Teams

Teammate

Concluded

Portfolio

×
Сheck
×