«Розумний» самосортуючий смітник Bin-e

0 775

“Розумний” смітник Bin-e

Вересень 2020

Квітень 2021

У вересні 2020 до наших добрих друзів і партнерів – ГО НЕЦУ звернулась польська приватна компанія Bin-e, із пропозицією партнерства для подачі із проектом на конкурс Polish Challenge Fund для отримання фінансування від Програми Розвитку ООН (UNDP).

Головною метою діяльності Polish Challenge Fund (PCF) є сприяння передачі польських ноу-хау, технологій та інноваційних рішень у галузі зелених технологій та ІКТ до країн-партнерів Polish aid. В свою чергу, ініціатива UNDP BOOST Solutions for COVID-19 for Ukraine and Belarus, що реалізується через PCF, зосереджена на пошуку інноваційних рішень для викликів у сферах діджиталізації, економіки та добробуту, і націлена на вирішення проблем розвитку, зокрема, в нових умовах, створених поширенням COVID-19, із реалізацією обраних проектів в Україні та Білорусі.

Компанія Bin-e займається розробкою «розумних» смітників на базі штучного інтелекту, розроблених для використання у громадських приміщеннях, що автоматично сортують та стискають відходи, контролюють рівні власного заповнення, обробляють та надають дані через спеціальний застосунок для максимально зручного та ефективного поводження з відходами.

В цілому проблема утилізації (utility – англ. корисність) сміття є надзвичайним сучасним викликом людству, а надто Україні. Сортування ж сміття є частиною цього циклічного ланцюга перетворень матерії-енергії. Сортування побутових відходів чи о вдома, чи то в школі, або в інших публічних місцях є елементом виховання і маркером вихованості спільноти. 

До того ж більшість громадських місць є найбільш вразливими в сенсі розповсюдження пандемії, і забезпечення безпечної утилізації відходів є одним із пріоритетних завдань. В рамках проекту PCF-BOOST, компанія розробила нову версію смітника, яка вирішує проблеми, пов’язані з COVID-19. Нові функції включають:

  • Антибактеріальна технологія покриття приладу іонами срібла;
  • Внутрішня УФ-лампа для дезінфекції відходів;
  • Автоматичне сортування парамедичних відходів підвищеної небезпеки (маски, рукавички, бахіли).

До НЕЦУ компанія Bin-e звернулась із пропозицією спільної презентації та тестування нового прототипу на території України, а також локалізації функціоналу та застосунку українською мовою. Таким чином, з допомогою Проектного офісу НАУ, один такий прилад було встановлено у студентському просторі NAU HUB, де він і пробуде щонайменше до 16го квітня 2021 року.

PROJECTS

1 of 3
Source bine.world gov.pl boostimpact.org

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Написати нам

[recaptcha]

×


×


 

×
Долучись та пошир власну інформацію на сайті www.prof.nau.edu.ua

Якщо Ви бажаєте долучити свою інформацію на сайт проектного офісу НАУ, зробити це дуже просто. За допомогою Доданих форм, Ви можете долучити власну інформацію з чотирьох напрямків:

Форми складаються з декількох розділів, кожен з яких має мінімально обов’язкові та довільні поля для внесення даних. Після Заповнення обраної форми та мінімальної модерації з боку команди NAUPROF Ваша інформація буде оприлюднена у вигляді допису на відповідній сторінці сайту.

Просто оберіть бажану форму серед  запропонованих

Teams

Teammate

Concluded

Portfolio

×
Сheck
×