Відділ управління інноваційними проектами освіти НАУ

GIF анімація закодована до геному бактерії

Вчені Гарвардської медичної школи використовували систему CRISPR / Cas для кодування  GIF анімації в ДНК живих бактерій кишкової палички (E. coli bacteria). Вони використовували відомі кадри 1872 року Едварда Муйбріджа (Eadweard Muybridge) з відео-записом руху скакових коней як вихідний матеріал. Щоб підготувати короткий фільм для введення геному, кожен цифровий кадр був закодований у послідовність нуклеїнової кислоти. Оскільки ДНК має чотири нуклеотиди, цифрові дані були перетворені з двійкової системи (в основі 2) на чотирьохзначну (в основі 4).

CRISPR / Cas є частиною прокаріотичної імунної системи, яка допомагає забезпечувати стійкість до чужорідних генетичних елементів і забезпечує форму набутого імунітету. Під дією екзогенного генетичного матеріалу, білки Cas будуть постійно вводити його в бактеріальний геном для подальшого використання. Використовуючи цю систему, вчені з’ясували, як легко вставляти дані та модифікувати геноми (CRISPR / Cas9).

ДНК, що містить кодовані кадри, виготовляється та транспортується в бактерії E. coli, де система CRISPR схопила генетичний матеріал і вставила його в свій власний геном. Бактеріям дозволили копіювати протягом ночі, а потім взяти зразки для генетичної послідовності. Розглядаючи частину генома, де зберігається інформація CRISPR, вчені змогли витягнути та декодувати послідовність зображень назад у двійкову систему цифрових даних. Реконструйовану анімацію можна побачити за посиланням.

Source plus.google.com
Написати нам

[recaptcha]

×


×


 

×
Долучись та пошир власну інформацію на сайті www.prof.nau.edu.ua

Якщо Ви бажаєте долучити свою інформацію на сайт проектного офісу НАУ, зробити це дуже просто. За допомогою Доданих форм, Ви можете долучити власну інформацію з чотирьох напрямків:

Форми складаються з декількох розділів, кожен з яких має мінімально обов’язкові та довільні поля для внесення даних. Після Заповнення обраної форми та мінімальної модерації з боку команди NAUPROF Ваша інформація буде оприлюднена у вигляді допису на відповідній сторінці сайту.

Просто оберіть бажану форму серед  запропонованих

Teams

Teammate

Concluded

Portfolio

×
Сheck
×