Fulbright Scholar Program

0 1 054

Fulbright Scholar Program

15 жовтня щороку

Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років та аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (1 вересня 2018 року).

Участь у Програмі – це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань  й досягнень, удоступнених ув американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає  не тільки робити порівняння й ініціювати зміни  у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює  вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проектами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни

Вимоги до кандидатів:

  • мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
  • вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
  • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

* Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та інш.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.

** Не можуть брати участь у конкурсі громадяни України, які постійно проживають на території США впродовж 5 років; ті, хто мають дозвіл на постійне проживання в США; студенти, які навчаються в американських університетах на час проведення конкурсу.

*** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х  років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється вимога про дворічне перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи).

Умови гранту:

Тривалість гранту – 3-9 місяців.Програма не передбачає здобуття наукового ступеня.

Учасники Програми отримують:

  • щомісячну стипендію;
  • додаткові кошти для придбання професійної літератури;
  • медичне страхування:
  • квиток в обидва боки.

Комплект документів для участі у конкурсі (усі документи англійською мовою!):

  • [онлайнова анкета], розміщена за адресою https://apply.embark.com/student/fulbright/scholars/30/. УВАЖНО прочитайте Інструкції до заповнення анкети.
  • опис проекту наукових досліджень обсягом не більше 5-ти сторінок, 3.500 слів; поданий/завантажений у відповідну секцію онлайнової анкети (Step 2: Documents)
  • бібліографія до наукового проекту обсягом 1-3 сторінки, завантажена в онлайнову анкету (Step 2: Documents);
  • curriculum vitae уміщений у відповіну секцію онлайнової анкети (Step 2: Documents);
  • три рекомендаційні листи (STEP 3. References);
    Рекомендодавці виповнюють відповідні онлайн форми рекомендаційних листів англійською мовою (STEP 3. References)
    Тільки у разі, якщо рекомендодавець не володіє англійською й пише іншою мовою, наступні кроки оформлення й подання рекомендації є прийнятними: (1) попередньо поінформований про необхідність перекладу рекомендодавець пише рекомендацію на бланку відповідного закладу/установи (з місця праці), роздруковує, завіряє особистим підписом й передає/надсилає оригінал апліканту; (2) аплікант перекладає текст листа й завантажує перекладений лист у форматі PDF або Word у відповідну секцію онлайнової анкети разом зі сканованою копією оригіналу (Step 2: Documents); (3) оригінал листа аплікант надсилає/приносить до Офісу Програми разом із понижче вказаними обов’язковими додатковими формами.
    Відповідальністю аліканта є попіклуватись про вчасне подання рекомендацій.
  • лист-запрошення з американської інституції (за наявності, не є обов’язковим документом, але бажаним);
  • обов’язкові додаткові форми: (1) Signature Form (2) Згода на обробку персональних даних (виповнені й роздруковані, з датою заповнення й засвідчені особистим підписом, у двох примірниках надіслати поштою або ж принести за адресою Офісу Програми імені Фулбрайта).

Відсутність будь-якого із повище перелічених документів, за вийнятком листа-запрошення, унеможливить участь у конкурсі.

Критерії відбору кандидатів на участь у Програмі:

  • наукові досягнення й напрацювання;
  • послідовність наукових намагань, зв’язок попередньо набутого досвіду з цілями й завданнями заявленим на конкурс проектом дослідження;
  • добре розроблений план проведення наукового дослідження з чітким обґрунтуванням важливості його реалізації для українських, рівно ж як і американських, інституцій, та відповідної галузі у цілому;
  • переконливо продемонстрований потенціал до співпраці з американськими та українськими колегами;
  • готовність до ініціювання й упровадження нових курсів/проектів/програм з дотичної спеціалізації/фаху, поширення й популяризація отриманих результатів проведеного дослідження по поверненні в Україну.

Конкурсний відбір здійснюється в Україні й передбачає наступні етапи:

  • перевірка наявності повного комплекту документів та відповідності заявників вимогам конкурсу (жовтень 2017)
  • рецензування робіт американськими й українськими фахівцями та визначення півфіналістів(листопад 2017)
  • співбесіда англійською мовою з півфіналістами; визначення рекомендованих кандидатів на участь у Програмі американо-українською комісією(грудень 2017).
  • затвердження стипендіатів Програми й поінформування про їх статус (квітень-травень 2018)

Програма не надає жодних пояснень аплікантам, якщо ті не обрані до напівфіналу, чи піфіналістам, що їх не рекомендовано до участі у Програмі.

Рішення щодо надання гранту ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Рада з міжнародних обмінів науковців затверджує університети або науково-дослідні інституції відповідно до наукових цілей рекомендованих до участі.

Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує півфіналістам витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; надає візову підтримку стипендіатам й членам родини (чоловік/дружина/діти віком до 21 року неодружені), якщо ті супроводжуватимуть стипендіата у час його перебування у США у рамках Програми.

Документи приймають до 15 жовтня щороку.

Офіс Програми імені Фулбрайта
вул. Еспланадна, 20, кiмн. 904, Київ 01001

Координатор програми — Вероніка Алексанич valeksanych@iie.org
Асистент програми —  office.ukraine@iie.org

Джерело: Fulbright Scholar Program

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Написати нам

[recaptcha]

×


×


 

×
Долучись та пошир власну інформацію на сайті www.prof.nau.edu.ua

Якщо Ви бажаєте долучити свою інформацію на сайт проектного офісу НАУ, зробити це дуже просто. За допомогою Доданих форм, Ви можете долучити власну інформацію з чотирьох напрямків:

Форми складаються з декількох розділів, кожен з яких має мінімально обов’язкові та довільні поля для внесення даних. Після Заповнення обраної форми та мінімальної модерації з боку команди NAUPROF Ваша інформація буде оприлюднена у вигляді допису на відповідній сторінці сайту.

Просто оберіть бажану форму серед  запропонованих

Teams

Teammate

Concluded

Portfolio

×
Сheck
×